مقالات جامکو صنعت

نکات مهم در کاشت و نگهداری چمن

نکات مهم در کاشت و نگهداری چمن


 

نمودار رشد فصلی چمن

در طول فصول مختلف نمودار رشد چمن متفاوت است ولی 60 درصد رشد هوایی چمن تنها در 6 هفته از فصل بهار صورت می‌گیرد. اجرای صحیح عملیات‌های پرورش چمن در این دوره اهمیت بسیار بالایی دارد.

همچنین برای خرید و مشاوره در زمینه خرید دستگاه های چمن زن می توانید به لینک زیر بروید:

ماشین های هواده چمن

ماشین های هواده چمن


 تردد زیاد روی نواحی تفریحی و زمین‌های ورزشی سبب فشرده شدن بستر چمن می‌گردد و لذا سطح چمن‌کاری در این مناطق نیاز به نگهداری و ترمیم دارند. از ادوات مهمی که برای به حداقل رساندن فشردگی خاک استفاده می‌گردند، ماشین‌های هواده می‌باشند. این دستگاه‌ها با هوادهی منطقه ریشه و بهبود زهکشی سطحی، از مانداب شدن آب جلوگیری می‌کنند و جریان سریع اکسیژن به ریشه گیاه را منجر می‌شوند. در صورت هوادهی مناسب، رشد گیاه بهتر شده و چمن‌هایی سبز و شاداب خواهیم داشت.

بررسی موتور GCV160 چمن زن هوندا

بررسی موتور GCV160 چمن زن هوندا

در حال حاضر چمن‌ زن‌ های مجهز به موتور هوندا به دلیل کیفیت بالا، کارکرد طولانی و قیمت مناسب، به یکی از محبوب‌ترین چمن‌ زن‌ ها بدل شده اند. با وجود مدل‌های بسیار متنوع موتورهای هوندا، مدل GCV160 به وفور در چمن‌ زن‌ استفاده می‌شود.

اما جالب است بدانیم چه چیزی موتور GCV160 را تا این حد محبوب نموده است؟

انواع چمن زن

انواع چمن زن


چمن زن ماشینی است که از یک یا چند تیغه گردان برای زدن چمن با هر ارتفاعی به کار می رود. تیغه ممکن است یا با دست به سمت جلو برای زدن چمن هل داده شود که این حالت مکانیکی است، و یا ممکن است چمن زن به وسیله ی یک موتور الکتریکی و یا یک موتور احتراقی (موتور بنزینی) داخلی برای چرخش تیغه های خود داشته باشد. برخی از چمن زن ها نیز توانایی های دیگری، همانند جمع آوری چمن های بریده خود را نیز دارا می باشند.

logo small

هدف اصلی 'گروه صنعتی جامکو صنعت تامین، تجهیز و خدمت‌رسانی به صنایع جمهوری اسلامی ایران و توسعه زیر ساختی صنایع کشور می باشد و با جلب رضایت مشتریان خود، به این مهم دست یافته است.

برای ارتباط با گروه جامکو صنعت از طریق خطوط زیر اقدام کنید :

info (@) jamcosanat.com
02166962067 / 02166476913
  تهران، میدان حسن آباد ،کوچه شیرازی آریا ، پلاک14

محصولات ما

Honda

Elemax

Loncin

Toggle Bar