مقالات جامکو صنعت

آشنایی مقدماتی با ساختار الکتروموتور

آشنایی با ساختار الکتروموتور 


الکتروموتورها (ELECTRIC - MOTOR)  یکی از ‌اساسی ترین استفاده کنندگان انرژی‌ الکتریکی‌ در بخش ‌های‌ صنعتی‌، کشاورزی‌، خانگی‌، تجاری‌ و عمومی‌ بوده‌ و بطور متوسط در حدود 500 واحد تا 60 درصد از برق‌ تولیدی‌ کشور را مصرف‌ می‌ کنند.

الکتروموتور قابلیت تبدیل انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی را دارد.الکتروموتور ها را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

  • الکتروموتور با موتور قطب چاک دار
  • الکتروموتور با موتورهای یونیورسال
  • الکتروموتور با موتورهای آسنکرون

الکتروموتور چیست

الکتروموتور چیست ؟


الکتروموتور یا موتور الکتریکی، الکتریسیته را به حرکت مکانیکی تبدیل می‌کند. اکثر الکتروموتورها توسط  الکترومغناطیس کار می‌کنند، اما موتورهایی که بر اساس پدیده‌های دیگری نظیر نیروی الکتروستاتیک و اثر پیزوالکتریک کار می‌کنند، هم وجود دارند. ایده کلی این است که وقتی که یک ماده حامل جریان الکتریسیته تحت اثر یک میدان مغناطیسی قرار می‌گیرد، نیرویی بر روی آن ماده از سوی میدان اعمال می‌شود. در یک موتور استوانه‌ای، روتور به علت گشتاوری که ناشی از نیرویی است که به فاصله‌ای معین از محور روتور به روتور اعمال می‌شود، می‌گردد.

انواع الکتروموتور

انواع الکتروموتور


موتورهای الکتریکی که با نام الکتروموتور شناخته می شود انواع مختلفی دارند و هر کدام با توجه به خصوصیاتی که دارند در صنعتی خاص استفاده می شوند. در این مقاله ، سعی شده است که انواع الکترو موتور صنعتی و کاربرد آن ها را در صنعت بررسی کنیم.

logo small

هدف اصلی 'گروه صنعتی جامکو صنعت تامین، تجهیز و خدمت‌رسانی به صنایع جمهوری اسلامی ایران و توسعه زیر ساختی صنایع کشور می باشد و با جلب رضایت مشتریان خود، به این مهم دست یافته است.

برای ارتباط با گروه جامکو صنعت از طریق خطوط زیر اقدام کنید :

info (@) jamcosanat.com
02166962067 / 02166476913
  تهران، میدان حسن آباد ،کوچه شیرازی آریا ، پلاک14

محصولات ما

Honda

Elemax

Loncin

Toggle Bar