گیربکس

گروه صنعتی جامکو صنعت نمایندگی رسمی فروش انواع گیربکس با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را در سطح کشور دارد. انواع گیربکس های ایرانی، اروپایی و چینی از جمله محصولات عرضه شده در جامکو صنعت می باشند. همچنین مشخصات فنی، لیست قیمت و کاربرد های انواع مختلف گیربکس ها را مشاهده خواهید کرد که به همراه گارانتی معتبر و ضمانت اصالت کالا در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

هدر گیربکس

گروه صنعتی جامکو صنعت تامین کننده  گیربکس ایرانیگیربکس ترکگیربکس خورشیدی گیربکس حلزونی

گیربکس چیست؟

گیربکس در زبان فارسی به معنی جعبه دنده می باشد اما در اصطلاح یکی از ابزار های سیستم انتقال قدرت است که میان موتور (تولید کننده توان) و مصرف کننده توان (مانند دستگاه میکسر، تیکنر و غیره) قرار می گیرد.

وظیفه اصلی گیربکس ایجاد تغییر در سرعت دوران و گشتاور مورد نیاز جهت استفاده در بخش های مختلف صنعتی است به عبارت دیگر این ماشین ها، بعد از موتور یا سر راه وسایل صنعتی قرار می گیرند و می توان با کم و زیاد کردن نسبت توسط مکانیزم داخل گیربکس، گشتاور مورد نیاز دستگاه را بدست آورد.

دستگاه‌­هایی که می­توانند توان مورد نیاز گیربکس صنعتی را تامین کنند شامل الکتروموتورها - موتورهای دیزل - موتورهای بنزینی - موتورهای گاز سوز - توربین های بخار - توربین های گازی - توربین های آبی - توربین های بادی - موتورهای جت - و منابع تولید توانی که انرژی خود را از خورشید تامین می­‌کنند می­‌باشند.

مصرف کننده می تواند هر نوع ماشینی باشد فقط کافی است که مصرف‌کننده بتواند توان خروجی از گیربکس صنعتی را بصورت گشتاور دریافت کند.