نکاتی در مورد موتور برق

نکاتی در مورد موتور برق


موتور دستگاه موتور برق، دیزلی،گازی و یا بنزینی می‌باشد و گازهای ناشی از احتراق درون موتور، موتور برق کربن مونواکسید و گازهای سمی می‌باشد که قرار گفتن موتور برق در محلی نامناسب باعث خفگی یا گاز گرفتگی می گردد. هیچ گونه تبدیل و یا تغییر قسمت های دستگاه موتور برق که به صورت استاندارد از جانب شرکت تولید کننده نباشد به هیچ عنوان نباید اعمال گردد.

اطلاعاتی در مورد موتور برق


 1. موتور دستگاه موتور برق، دیزلی،گازی و یا بنزینی می‌باشد و گازهای ناشی از احتراق درون موتور، موتور برق کربن مونواکسید و گازهای سمی می‌باشد که قرار گفتن موتور برق در محلی نامناسب باعث خفگی یا گاز گرفتگی می گردد. 
 2. هیچ گونه تبدیل و یا تغییر قسمت های دستگاه موتور برق که به صورت استاندارد از جانب شرکت تولید کننده نباشد به هیچ عنوان نباید اعمال گردد.
 3.  قبل از روشن نمودن موتور برق بایستی به خوبی تمامی نکات و راهنمای استفاده از موتور برق را مطالعه کرده و به تمام نکات آلارم دهنده توجه نمایید.
 4. در مورد تجهیزات موتور برق و تمامی نکات موتور برق اطلاعات حاصل بفرمایید و در مورد خطرات بالقوه ،حمل و نقل و نحوه قرارگیری هر جزء از اجزای موتور برق اطلاعات مورد نیاز را بدست بیاورید.
 5. دودهای خروجی از موتور، موتور برق از گاز های شیمیایی تشکیل یافته است که باعث بروز بیماری های مختلفی مانند؛ سرطان، نواقص تولد و دیگر اختلالات می‌گردد.
 6. سوخت دستگاه موتور برق قابل اشتعال بوده و مواظب سر ریز شدن سوخت باشید و جوانب ایمنی را رعایت فرمایید، هنگامی که اطمینان حاصل فرمودید که موتور دستگاه موتور برق در حالت خاموش می باشد و موتور برق سرد شده، که تقریباً زمانی در حدود ۲ دقیقه زمان نیاز دارد، سپس در درون موتور برق سوخت مورد نیاز را بریزید.
 7. تجهیزات مورد استفاده بایستی از موادی محکم و ایده آل موتور برق باشد و بدون روغن کاری یا گازوئیل دار و دیگر مواد، بایستی در معرض هوای آزاد قرار گیرد.
  موتور دستگاه موتور برق را نباید بر روی دور تند تنظیم گردد که باعث این می شود که موتور برق با سرعت کار نماید. به هیچ عنوان سرعت موتور، موتور برق را روی مینیمم یا ماکزیمم تنظیم نکنید و دکمه های روی موتور، موتور برق را تغییر ندهید چرا که باعث افزایش خطر می شود.
 8. موتور برق را زیر باران و یا در محیط مرطوب قرار ندهید.
 9. موتور برق برای فضا و محیط های آزاد تولید شده است. از دستگاه موتور برق در محیط های بسته استفاده ننمایید چرا که دود حاصل از احتراق مشتمل از مواد رادیو اکتیوی می باشد. همچنین در پیلوت ها، زیرزمین استفاده ننمایید به دلیل گاز کربن مونواکسید که تولید می گردد و باعث بروز آتش سوزی و یا بروز آسیب دیدگی سخت و گاهی اوقات باعث مرگ می گردد.
 10. تغییر یا تعویض هر قسمتی از موتور برق باعث ایجاد ضعف در سیستم خنک کننده ی موتور برق می شود و همچنین از تنظیماتی که واحد تولید کننده ی موتور برق قرار داده است خارج می گردد. ذکر این نکته نیز حائز اهیمت است که موتور برق از فضای واحد مسکونی ۲ متر فاصله داشته باشد.
 11. هنگامی که برق اصلی موتور برق دچار مشکل شود باید از سیستم الکتریکی ثانوی دستگاه موتور برق استفاده نمود که مراحل و راهنمایی آن به صورت زیر می ‌باشد. قبل از اینکه دستگاه موتور برق را به برق ثانوی یا پشتیبانی وصل نمایید از وصل بودن برق اصلی دستگاه موتور برق اطمینان خاطر حاصل نمایید به دلیل اینکه باعث ایجاد لطمه به موتور برق یا حتی باعث خطر جدی و حتی مرگ برای اپراتور را در پی خواهد داشت.
 12. در حالتی که از نکات هشدار دهنده پیروی نکنید صدمات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.
 13. دور موتور، دستگاه موتور برق بر روی درجه امنیت تنظیم شده و سرعت موتور بر طبق نحوه ی کارکرد آن ثابت می باشد اگر سرعت و دور موتور دستگاه موتور برق بالاتر از سرعت استاندارد باشد باعث بروز آتش سوزی می گردد. هیچ وقت سعی نکنید که دور موتور، موتور برق را روی سرعت ماکزیمم قرار دهید چرا که هم کارکرد و کارایی موتور برق و هم ولتاژ خروجی موتور برق باعث این می شود که کارکرد و کارایی موتور برق از حالت نرمال خارج گردد و برای موتور برق و اپراتور مشکلاتی ایجاد خواهد شد.
 14. هیچ زمان روغن موتور، دستگاه موتور برق را هنگام کار به آن اضافه نکنید و همیشه از خاموش بودن موتور برق قبل از ریختن روغن اطمینان حاصل فرمایید در غیر این صورت باعث ایجاد مشکلات عدیده ای خواهد شد و گاهی اوقات موجب آتش سوزی نیز می گردد.
 15. خروجی اگزوز موتور دستگاه موتور برق متشکل از گاز های شیمیایی خطرناکی می باشد که باعث بروز سرطان و نواقص تولد یا سایر آسیب‌ها می گردد.
 16. داخل موتور دستگاه موتور برق از میل لنگ و قطعات چرخ دنده ای تولید شده پس برای راه اندازی و کارکرد مناسب باید از از روغن موتور مناسب استفاده گردد تا طول عمو و کارایی دستگاه موتور برق افزایش پیدا کند.
 17. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که بر طبق توان موتور برق با دستگاه کار کنید، در صورتی که توان خروجی مورد نیاز شما بالاتر از توان تولیدی موتور برق باشد در این صورت کارایی موتور پایین آمده و در صورت تکرار طول عمر موتور برق به شدت کاهش پیدا خواهد کرد.
 18. برای استارت دستگاه موتور برق هندل موتور برق را در ابتدا به آرامی بکشید و هنگامی که حس نمودید که هندل موتور برق مقداری محکم شد آن را محکم بکشید و این فرایند را چند بار تکرار نمایید که موتور دستگاه موتور برق به لرزش درآید و استارت بخورد و آن هنگام هندل را رها نمایید و اجازه دهید تا موتور گرم گردد.