مقالات موتور برق

موتور برق چگونه کار می کند

موتور برق چگونه کار می کند؟


 

موتور برق یا به حالت معمول آن ژنراتور برق به وسیله ای اطلاق می شود که تولید انرژی الکتریکی (برق) مینماید. حال این انرژی بایستی به وسیله ی مولدی و با حرکت صورت گیرد. موتور در دستگاه موتور برق کار انجام مولد حرکتی را وظیفه دارد.

تفاوت موتور برق چهارزمانه و دوزمانه

موتور برق چهار زمانه


در این مقاله قصد داریم به تفاوت موتور برق های دو زمانه و چهار زمانه اشاره نماییم. موتور برق چهار زمانه که به اصطلاح 4 cycle نیز نامیده می شود، در این نوع از موتور برق ها مخزن روغن و بنزین جدا گانه می باشد، به عبارت ساده تر طرز کار موتور این موتور برق مانند موتور ماشین می باشد.

راهنمایی در مورد استفاده از موتور برق

راهنمایی در مورد استفاده از موتور برق


موتور برق را در جریان هوای سرد، نم و مرطوب قرار ندهید. توجه داشته باشید گرد و خاک می‌تواند بروز مشکلات و خراب شدن موتور برق گردد. به صورت دائم از حالت تمیزی موتور برق اطمینان حاصل نمایید که امکان دارد موتور برق به صورت روغنی و کثیف باشد.

موتور برق چیست

موتور برق چیست ؟


موتور برق که با اسم مولد الکتریکی یا ژنراتور برق نیز نامیده می گردد، موتور برق دستگاهی می باشد که کار موتور الکتریکی را صورت می‌دهد به این صورت که نیروی مکانیکی را به الکتریک یا انرژی الکتریکی تبدیل می‌نماید.

نکاتی در مورد موتور برق

نکاتی در مورد موتور برق


موتور دستگاه موتور برق، دیزلی،گازی و یا بنزینی می‌باشد و گازهای ناشی از احتراق درون موتور، موتور برق کربن مونواکسید و گازهای سمی می‌باشد که قرار گفتن موتور برق در محلی نامناسب باعث خفگی یا گاز گرفتگی می گردد. هیچ گونه تبدیل و یا تغییر قسمت های دستگاه موتور برق که به صورت استاندارد از جانب شرکت تولید کننده نباشد به هیچ عنوان نباید اعمال گردد.

logo small

هدف اصلی جاوید اطلس مانا صنعت (جامکو صنعت) تامین و خدمت‌رسانی به صنایع جمهوری اسلامی ایران و توسعه زیر ساختی صنایع کشور می باشد و با جلب رضایت مشتریان خود، به این مهم دست یافته است.

برای ارتباط با گروه جامکو صنعت از طریق خطوط زیر اقدام کنید :

info (@) jamcosanat.com
02166962067 / 02166476913
4133376088
تهران، میدان حسن آباد ،کوچه شیرازی آریا ، پلاک14
تبریز، تقاطع پاکبان و رضا نژاد ، پلاک 1

محصولات ما

Honda

Elemax

Loncin

شروع مکالمه
یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید

مشاوره رایگان
Close and go back to page
Toggle Bar