ارسال کالا با کمترین هزینه به سراسر کشور از تهران 02166962067 - 02166475341

چاله کن


چاله کن - قیمت چاله کن - چاله کن دستی - چاله کن برقی - چاله کن موتوری - چاله کن تیلر - چاله کن موتوری دستی - چاله کن قیمت - چاله کن دو نفره - انواع چاله کن - فروش چاله کن - خرید چاله کن - چاله کن باغی - مته چاله کن - گود کن بنزینی - دستگاه گود کن - گود کن - دستگاه چاله کن بنزینی - چاله کن قوی - فروش انواع چاله کن

جامکو صنعت تامین و پخش کننده ی انواع چاله دستی موتوری ، چاله کن برقی ، چاله کن دستی ، گود کن و نهال کن

واردات ، پخش و فروش انواع چاله کن آلمانی، چاله کن ایتالیایی، ژاپنی، چاله کن ایرانی و چاله کن چینی با برند های چاله کن اشتیل، اولیومک، ایرانی، هاوکینگ، دوو، زینوا، ونکسین، رویال گاردن، استریم، دوما، کازایی و یوکوهاما... در شرکت جامکو صنعت

joziyate mahsol

چاله کن ایرانی
چاله کن اشتیل
چاله کن اولیومک
چاله کن دوو
چاله کن استریم
چاله کن رویال گاردن
چاله کن زینوا
چاله کن ونکسین
چاله کن هاوکینگ
چاله کن دوما
چاله کن کازایی
چاله کن یوکوهاما

 

چاله کن چیست

چاله کن یا گود کن وسیله ای است که چاله کن با چرخش قطعه ای به اسم مته، خاک را بهم می زند و با عمق و قطر معین زمین را می کند چاله کن به وسیله ساختار هلیس مانند خاک خاصل از کار مته به بیرون از گودال انتقال می یابد. با توجه به نوع کارکرد، چاله‌ کن‌ها به دسته های متفاوتی تقسیم بندی می شوند مانند چاله کن دستی، چاله کن موتوری و چاله کن پشت‌تراکتوری. گودال‌ های تولید شده به وسیله ی چاله کن ها برای مصارف متفاوتی استفاده می شود به عنوان مثال کاربردی از استفاده ی چاله کن، چاله ‌کن برای، کاشت نهال، حفر چالکود، کاشت درخت، حصار کشی، نصب تیر برق و غیره استفاده می شود استفاده می گردد. استفاده از دستگاه‌ها چاله کن و مته چاله کن هر چند به نظر ساده می رسد اما مانند سایر دستگاههای دیگر که به صورت مکانیکی کار می کنند نیاز به موارد و نکات امنیتی را شامل می شود. از لحاظ قطر مته هایی که بر روی دستگاه چاله کن استفاده می شود، باید اعلام کنیم که معمولا مته هایی با قطر 10 ، 20 و 30 سانتیمتر استفاده می شود، البته بر روی برخی از دستگاه های چاله کن مته هایی با قطر 35 سانتیمتر نیز استفاده می شود، از لحاظ قدرت موتور دستگاه چاله کن نیز باید اشاره کنیم معمولاً موتور های چاله کن 1 اسب تا 3 اسب می باشند که موتور های 3 اسب چاله کن برای هر سه نوع مته می توان استفاده کرد.   

نکات ایمنی در مورد استفاده از چاله کن ها

توجه نکردن به نکات ایمنی می تواند باعث ایجاد خسارات جبران ‌ناپذیری گردد. قبل از کار با چاله کن مراقب افراد اطراف باشید.
به این مورد نیز توجه کنید که هیچ موقع در نواحی که احتمال رد شدن سیم یا کابل برق از زیر زمین وجود دارد، با دستگاه چاله کن اقدام به حفر چاله ننمایید.

  • هیچ وقت مته چاله کن را بدون وصل درست شافت گشتاور روشن ننمایید.
  • هیچ وقت مته ی دستگاه چاله کن را قبل از خاموش نمودن از چاله خارج ننمایید.
  • مته ی دستگاه چاله کن را فقط در زمان گاز کامل مورد استفاده قرار دهید.
  • مته دستگاه چاله کن که خراب شده و یا شکسته، هیچ وقت راه اندازی نکنید.
  • بدن و لباس اپراتور از بخش های متحرک چاله کن دور باشد.
  • از قرار گرفتن قطعات ایمنی بر سر جای خود اطمبنان حاصل فرمایید.
  • هنگامی که شروع به کار با چاله می کنید، اطمینان حال کنید که کسی در نزدیکی دستگاه چاله کن نباشد.
  • هنگام استفاده از دستگاه چاله کن از عینک های محافظ و ایمنی استفاده نمایید.
  • اندازه بنزین و روغن دستگاه چاله کن را قبل از راه اندازی چک نمایید.

چاله کن

نکاتی در مورد رفع عیوب دستگاه چاله کن

در صورتی که موتور دستگاه چاله کن روشن نشود مشکل یکی از موارد زیر می باشد، کلید دستگاه چاله کن بسته می باشد، سوییچ استوپ موتور روی آف قرار گرفته، شافت به موتور وصل نشده، باک بنزین خالی است، شمع موتور دستگاه چاله کن سوخته و یا سطح روغن موتور پایین می باشد.

در صورتی که مته را به دستگاه چاله کن نتوانید وصل کنید یا از دستگاه جدا نمایید احتمالا مشکل یکی از موارد زیر می باشد، دکمه یا فنر قسمت بالای مته چاله کن پیچیده و یا شکسته است،آداپتور چاله کن خم شده و یا جسم خارجی در دستگاه چاله کن گیر کرده است.

در صورتی که مته خیلی کند و یا خیلی آهسته می چرخد و یا چاله حفر نمی کند، در این صورت امکان دارد فشاری که از بالا وارد می کنید زیاد است و یا دیواره های چاله سفت می باشد، در این صورت دستگاه چاله کن را بالاتر بیاورید و اجازه دهید مته ی چاله کن به صورت آزاد و با سرعت خودش کار کند.

داغ شدن بیش از اندازه گیربکس، البته باید توجه کنید عمل چاله کنی، کار سنگینی می باشد به همین دلیل داغ کردن سیستم گیربکس طبیعی می باشد، در صورتی که به نظرتان این داغ کردن گیربکس دستگاه چاله کن بیش از اندازه می باشد، با نماینده ی فروش و یا کارخانه ی تولید کننده ی چاله کن تماس حاصل فرمایید.